Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Etui z grawerem - standard

2019-05-07
Etui z grawerem - standard

Nasze grawery standard

W tym wpisie będącym częścią większego rozdziału poświeconemu informacjom o pokrowcach z drewna, przedstawimy nasze grawery standard. Mam tu na myśli wszystkie grafiki, które zawsze powstają wraz z pojawieniem się nowego modelu telefonu. Są to grawery standardowe, dobrze znane naszym klientom. Są to w końcu grawery najbardziej lubiane i jednocześnie najchętniej wybierane. Standardowe grafiki nie wymagają, rzecz jasna od Was żadnego projektu. Po prostu wybieracie jeden z pośród kilkunastu grawerów, a my realizujemy to zamówienie w regularnej cenie. Jest to rozwiązanie wygodne przede wszystkim dla Was. Nie musicie bowiem dostarczać nam projektu graficznego, po prostu korzystacie ze standardowych rozwiązań. A rozwiązania te, a ściślej mówiąc nasze grawery to wyselekcjonowane grafiki, których cechą główną jest oryginalny design, popularność motywu, a także pozytywny i porządany charakter. Trzeba też przyznać, że etui z grawerem standard są nadal dużą konkurencją dla grawerów na zamówienie. Nic też dziwnego, czasami warto skorzystać z gotowego i wysokiej jakości projektu przygotowanego przez stylistów i analityków rynku. Mam więc przyjemność, przedstawić Wam poniżej, ów standardowe grawey i ich cechy charakterystyczne odpowiadające za wygląd i powodzenie w sprzedaży.


Polski Folk

Piękny złożony grawer przedstawiający polski wzór ludowy. Wzory tego typu są wytworem rdzennej ludności zamieszkującej tereny geograficzne od wieków należące do Polaków. Są to przede wzystkim wzory ozdobne przedstawiające kwiaty używane dla upiększenia ubiorów, mebli, a także domów i narzędzi. Złożone i precyzyjne wzory są niezwykle piękne, a z użyciem kolorów zapierają dech w piersiach. Właśnie dlatego taki rodzaj graweru znalazł się na naszych drewnianych pokrowcach. Oczywiście nie mogło być mowy o zachowaniu kolorów, ale naszym zdaniem sam wzór jak to sie dziś mówi robi robotę. Śmiało również można powiedzieć, że jest to grawer patriotyczy w lekkim folklorystycznym wydaniu. I taki właśnie wzór nie tylko dla kobiet szczerze polecamy. Etui z grawerem Polski Folk jest w standardzie wykonywane na drewnie Aniegre i naszym zdaniem wygląda pięknie.


Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Parzenica

Kolejny z naszych standardowych grawerów z polskim akcentem, a dokładnie z symbolem kojarzonym z regionem Podhala. Był on jednak używany nie tylko przez górali podhalańskich. Ciekawostką jest, że ów wzór stanowił pierwotnie wzmocnienie rozcięcia na przodzie spodni sukiennych i nie tylko. Parzenica wzmacniała wszelkie rozcięcia oraz zakańczała materiał tak, aby nie ulegał on strzępieniu. Jej praktyczne znaczenie powoli jednak ewoluowało w kierunku ozdobnym. Finalnie parzenica składa się z koła, odchodzących promieniście pętli, a zakończona jest tak zwanym romboidalnym krzesiwkiem. Jak widzicie historia jej jest długa, ale prawdziwa. W obecnym kształcie wzór parzenicy pojawia się na wielu oryginalnych przedmiotach, w tym także na naszych drewnianych pokrowcach z grawerem. Parzenicę wykonujemy standardowo na drewnie limby oraz jabłoni, a jakże. Naszym zdaniem ta para jest jak najbardziej udana!

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Hamsa

Kolejnym symbolem sztampowo umieszczanym na obudowach z drewna jest Hamsa. Hamsa to bliskowschodni znak przynoszący szczęście, radość i zdrowie. Ma postać pięciopalczastej dłoni z często umieszczonym na środku okiem. W judaizmie hamsa symbolizuje rękę Miriam, córki Mojżesza, w Islamie zaś rękę Fatimy, córki proroka Mahometa. Ten symbol ma nas zbliżyć do ludzi pozytywnych i dobrych, a uchronić przed wpływem demonów i zła. Zgodzicie się chyba, że pomyślności i powodzenia nigdy za wiele. Duża popularność tego symbolu skłoniła nas do wcielenia Hamsy w szeregi grawerów standardowych. Poza magiczną wymową symbolu, na uwagę zasługuje jego wyrafinowana i złożona budowa. Ten kunsztowny i pracochłonny wzór wykonujemy na egzotycznym drewnie Imbuia.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Mandala

W naszej galerii wzorów standardowych, jak możecie zauważyć pojawiają się symbole z całego świata. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Wysoka jakość drewnianych pokrowców z grawerem ma zasięg światowy. Materiał wykorzystywany do budowy pokrowców w dużej części pochodzi, także z najdalszych zakątków świata. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i gustom, chcemy, by nasze symbole i wzory, a tym samym etui odpowiadały na Wasze pragnienia i upodobania. Prozaicznie, ale rzeczowo. I dlatego pośród nich wszystkich możecie znaleźć, także etui z grawerem Mandali. Motyw ten jest artystycznym wyrazem łączącym niebo i ziemię, i ma silne znaczenie religijne w buddyzmie. W naszej kulturze stosowany jest jednak w mniej uduchowionej przestrzeni, między innymi w relaksacyjnych kolorowankach. Ponownie, ze względu na jego dużą rozpoznawalność, stał się on podstawowym symbolem grawerowanym na drewnianych pokrowcach. Standardowo wykonujemy Mandalę na Jabłoni.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Łapacz Snów

Pozostając wciąż w nieco tajemniczym, magicznym i religijnym klimacie, przedstawiamy Wam kolejny ze standardowych grawerów czyli Łapacz Snów. Dlaczego zagościł u nas na stałe? Bo jest popularny i to bardzo, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jak wiemy wiele mód i trendów przychodzi do nas właśnie stamtąd i pozostaje na dłużej. Łapacz Snów był amuletem stosowanym przez niektóre plemiona Indian Ameryki Północnej. Wieszano go nad posłaniem wierząc, że przegoni on koszmary, a dopuści tylko dobre sny, które spłyną na nas podczas nocnego odpoczynku. Złe sny złapane w sieć amuletu miały pierzchnąć o poranku wraz z pierwszymi promieniami wschodzącego słońca. Nasze drewniane etui z grawerem zawierają wspomniany talizman w typowej dla niego formie. Głównym elementem jest okrąg, w którego środku znajduje się selektywna sieć, a dolną część tworzą ozdobne piórka. Standardowo, ten grawer umieszczamy na drewnie Imbuia. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że ciemniejszy grawer zawsze dobrze prezentuje się na jaśniejszym tle.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie
Harley

Jaka jest najpopularniejsza marka motocyklowa na świecie? Harley Davidson to oczywiste. Nasz  grawer jest ukłonem w stronę świata motoryzacyjnego. Doceniacie motocykle z duszą – docenicie także etui z grawerem ręcznie składane i produkowane w Polsce. Czy etui z drewna to etui dla motocyklisty? Z grafiką motocykla tak kultowego i znanego na pewno, ale nie tylko względy estetyczne potwierdzają przydatność pokrowców drewnianych w przygodzie z jednośladami. Przede wszystkim hybrydowa budowa, w której skład wchodzi poliwęglan, silikon i najtwardsze gatunkowo drewno. Doskonałe dopasowanie do konkretnego modelu telefonu, pierwszorzędna jakość, nienaganna i ponadczasowa charakterystyka, i to coś co posiadają, także motocykle z Milwaukee, a czego inni po prostu nie mają, to kolejne atuty przemawiające na korzyść etui z drewna. Tam gdzie jakość łączy się z nowoczesnością wykorzystując przywiązanie do tradycji, powstają zawsze rzeczy piękne. Grawer motocykla standardowo wykonujemy na drewnie Aniegre.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Kotwica

Opis grawerów związanych z podróżami, przygodą i ogólnie rozumianą turystyką rozpoczniemy od Kotwicy. Ten grawer będzie na pewno najbliższy ludziom związanym z morzem, marynarzom, ale także wszystkim marzycielom i poszukiwaczom przygód. Dlaczego postawiliśmy na kotwicę? Bo osób związanych z morzem jest tak wielu, że etui z grawerem tego symbolu powinno zyskać zwolenników w tak szanownym i licznym gronie. Otóż nasza kotwica, symbol morza i żeglugi przewiązana jest wstęgą z napisem głoszącym, iż spokojne morze nie stworzy prawdziwego żeglarza, a już na pewno nie wilka morskiego. Nie mniej jednak etui z grawerem kotwicy polecamy nie tylko prawdziwym marynarzom, ale także tym, którzy tej przygody jeszcze nie rozpoczęli. Grawer kotwicy wykonujemy standardowo na Dębie.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Róża Wiatrów

No cóż, kontynuując prezentację standardowych grawerów stosowanych w naszej produkcji obudów z drewna, kojarzących się z podróżami, Róża Wiatrów używając sportowej nomenklatury to czołowy zawodnik. Grawer ten jak żaden inny w gronie grafik podróżniczych kojarzy się z prawdziwą przygodą. Ale skojarzenia te mają jak najbardziej swoje logiczne uzasadnienie, bo róża wiatrów, zwana także kompasową wskazywała kierunki stron świata, kierunki wiatrów morskich, i była nanoszona na stare mapy morskie. I tak jak Włosi tworzyli najlepsze mapy oraz najładniejsze róże wiatrów, tak my w całej Europie nanosimy je najładniej na drewno. Zwróćcie więc uwagę, jak pięknie prezentuje się ona na naszych szczegółowych zdjęciach makro, umieszczonych na blogu w „galerii przykładowych etui”. Standardowo różę wiatrów wykonujemy na przepięknym i niesamowicie twardym drewnie Merbau, także w wersji bielonej. Grawer na tym drewnie podkreśla estetyczną wartość grafiki. Etui wygląda niczym stara mapa lub dryfujący kawałek drewna z wyrytą mapą, będącą drogowskazem do upragnionego celu. Takie etui naprawdę robi wrażenie.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Góry

Góry to kolejny standardowy grawer wykonywany na drewnianych pokrowcach. Standardowy, choć nie odnosi się to do jego wyglądu i popularności, a jedynie do tego, że produkowany jest wraz z pojawieniem się nowych modeli telefonów. Grawer ten na pewno nie jest nijaki. Przedstawia bowiem miejsce, do którego jeździmy bardzo chętnie. Miejsce z jakim mamy dobre wspomnienia. Góry posiadają swój czar, warto je zwiedzać , przemierzać i odpoczywać w ich towarzystwie. Góry to także wyzwania, filozofia i styl życia - aż tak bardzo potrafią pochłonąć.  I dlatego to jeden z podstawowych grawerów na etui. Ale to także grawer szczególny z jeszcze jednego powodu. Oprócz typowego graweru, etui z górami składają się z dwóch rodzajów drewna: Imbuii stanowiącej bazę oraz zarysu gór wykonanych z Aniegre. Tak więc etui drewniane  w efekcie końcowym jest jeszcze bardziej wyrafinowane i skomplikowane, a w związku z tym kosztowne. Nasze szczegółowe zdjęcia w „galerii przykładowych etui” wyraźnie podkreślają te cechy, o których pisałem przed chwilą. Etui z grawerem gór jest najdroższym pokrowcem tego rodzaju lecz zdecydowanie warte jest swojej ceny. Ale dla ludzi gór, zwolenników górskich wycieczek, zdobywających kolejne szczyty nie jest to bariera nie do pokonania. Standardowo grawer gór wykonujemy na drewnie Imbuia.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Kalendarz Aztecki

Kalendarz Aztecki na etui z grawerem to wzór bardzo popularny, wzór który budzi Wasze zainteresowanie, i który chętnie wybieracie. Dlatego ów grawer nanosimy na aż trzy rodzaje drewna: Ziricote, Limbę oraz Aniegre. Dodajmy, że kalendarz aztecki to nazwa bardziej powszechna w świadomości przeciętnego Europejczyka, jednak tak naprawdę grafika przedstawia kamień słońca. Kamień Słońca ma niewiele wspólnego z kalendarzem i takich też funkcji nie pełnił. Według archeologów przedstawia aztecki mit o powstaniu świata, a ze względu na niezwykłą estetykę i kunszt wykonania zaliczany jest do największych rękodzieł tamtejszej kultury. Jest też prawdopodobnie oznaką odbudowy państwa azteckiego w piętnastym wieku. Dla nas przedstawia przede wszystkim niezwykłą  wartość artystyczną i kulturową, a także świadczy o dużym zainteresowaniu kulturą ówczesnej Mezoameryki.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Rower

A teraz grawer z nieco innej tematyki, trochę lżejszej. Sfera sporu i zdrowego odpoczynku. Przedstawiamy grawer roweru. O symbolu tu mówić jeszcze nie można, ale na pewno jest to synonim dobrej zabawy, aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Jeśli rozpatrywać tą grafikę w kategoriach popularności, to nikt chyba nie ma wątpliwości, że jazda na rowerze jest najbardziej dostępną i powszechną aktywnością. Dyscyplinę tą można uprawiać dla sportu, dla przyjemności i w celach komunikacyjnych. Uprawiają ją starzy, młodzi mężczyźni i kobiety, a nawet dzieci. Nie sposób wymienić drugiej tak umasowionej i praktycznej  dyscypliny jak jazda na rowerze. Myślę nawet, że dla niektórych rower to stan umysłu. Pożyteczność tej aktywności zdecydowanie przewyższa wszystkie inne. Rower to sposób na życie, środek lokomocji, dodatek, przyjemność. Żaden z obecnych sportów nie rozwija się tak mocno poza areną zawodniczą. Z rowerem związany jest silnie biznes. Rozwija się sieć wypożyczalni rowerowych , sklepów z rowerami, serwisów i vlogów. Rozwijają się same rowery, oferując w każdym sezonie lepsze wyposażenie, nowinki techniczne, nowatorskie rozwiązania i  niesamowity wygląd. My standardowo grawerujemy rower na drewnie limby. Pamiętajcie, że warto chronić swój telefon, także podczas jazdy na rowerze :)

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Jeleń, wilk, niedźwiedź, lis…

Tym razem zabieram Was na spacer po geometrycznym świecie grawerów. Brzmi dziwnie i enigmatycznie? Może, ale sprawdza się w realu, bo to właśnie te grawery cieszą się największą popularnością. Niby prosty przepis na sukces, ale… trzeba go jeszcze wymyśleć.  A więc, za jednym zamachem opiszę kilka geometrycznych grafik. Grawer jelenia, i to na nim się skupię to nasz agent do zadań specjalnych. Wybieracie go najczęściej. Dlaczego? Oto moja wersja: to wzór dla kobiety i mężczyzny, dla chłopaka i dziewczyny, nie ma cech typowo męskich, ani typowo kobiecych – jest uniwersalny. Jeleń to szlachetne zwierzę - takie mam skojarzenia, nie wyniosłe , ale dumne i piękne, i żyje w lasach prawie od zawsze, jest jak zew natury. Żyje w lesie więc pasuje do etui z drewna. Wszystko składa się w jedną całość. Dodatkowo ten geometryczny styl, niby nic a jednak. Zmienia to całkowicie charakterystykę graweru. Z jednej strony blisko natury i ekologicznie, ale jest pewien haczyk – geometryczna nowoczesność – kontrast - idealne połączenie. I takie też są te etui – przecież w dużej części zbudowane są z tworzywa sztucznego. Niewątpliwie jest w tym grawerze coś interesującego i dlatego go wybieracie. Do tego niedźwiedź i lis, czyli cała reszta zwierząt w podobnym stylu. Dla każdego coś miłego. Z tymi pokrowcami można czuć się bliżej natury i cool. Ot co. A wilk… Wilk jest groźny , wydaje mi się samotny, nieco magiczny. Na grawerze wyje do księżyca. Może będzie polować, wilka należy się bać…:) Grawer jelenia to standard, który wykonujemy na drewnie Imbuia. Grawer niedźwiedzia wykonujemy na drewnie Merbau oraz Palisandrze. Grawer lisa nanosimy jak zawsze na Merbau. A wilk… Wilka robimy na Imbuii oraz Dębie.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Gitara

Tym grawerem zakończymy naszą wspólną podróż po grawerowym świecie standardowych grafik wykonywanych w Case Place. Będzie to grawer poświęcony muzyce, a dokładniej jednemu z najważniejszych i najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Nie będę się silił na przywoływanie genezy powstania i ewolucji tego instrumentu. Podkreślę jednak fakt, że budzi on największe zainteresowanie i emocje pośród muzyków zawodowych. Jeśli jesteś melomanem to miły i stylowy gadżet właśnie dla Ciebie. Grawer gitary wykonujemy na drewnie Ziricote – gitara wygląda na nim subtelnie i elegancko. Jeśli jesteście zainteresowani naszymi grawerami zaprezentowanymi powyżej zapraszamy do sklepu. Tam znajdziecie wszystkie grawery wspomniane w tym wpisie, a jeśli będzie Wam mało, polecamy z przekonaniem, także grawery na zamówienie opisane na głównej stronie bloga.

Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienie

Fale

Najnowszy z naszych grawerów, ale ciekawy i na żywo prezentujący się znakomicie. Ten specyficzny grawer można śmiało przyrównać do faktury – znajduje się on bowiem na całej powierzchni i jest wyczuwalny pod palcami. Oprócz estetycznego wyglądu Fale mogą zwiększać pewność chwytu, a co za tym idzie wpływać na bezpieczeństwo smartfonu. Ze względu na rozłożenie graweru na całej powierzchni drewnianych plecków, a więc także na brzegach uchodzących za bardziej newralgiczne i słabsze miejsce obudowy, grawer wykonujemy na niezwykle twardym drewnie Merbau zwanym żelaznym drewnem. Fale na drewnie Merbau polecamy osobom o minimalistycznym i praktycznym podejściu do otaczającej nas rzeczywistości, ale pozostającym pod urokiem naturalnego surowca.


Etui drewniane na zamówienieEtui drewniane na zamówienieRodzaje drewna - BLOG

Przykładowe realizacje - BLOG

Galeria etui - BLOG

Etui na zamówienie - INFORMACJE

Spodobało się?      ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel